Neden İzmir Halı Yıkama Sektöründe 1 Numara?

İzmir halı yıkama

İzmir halı yıkama firması olarak, halılarınıza önem göstererek uzun bir yol izleyen bireysel ve talep odaklı hizmet sunmaktadır.

Gözünüze ve bütçenize uygun ya da ucuz görünen halı yıkama temizlik hizmetleri, her zaman paranızın karşılığını vermez. Aslında, halılarınızın hızlı bir şekilde yok olmasına bile neden olabilirler. İzmir’de gerçekten düzgün bir halı yıkama firması bulmak, paranızın karşılığını en iyi şekilde almanızı sağlayacaktır. İçinde yaşadığı oplumu destekleyen uzun yıllardır hizmet vermeye devam eden bir firma olarak İzmir Halı Yıkama, halılarınızı önemseyerek uzun bir yol kat eden daha bireysel, talep odaklı bir yaklaşım sunar. Bazı büyük firmalar, siz müşterilerimizin zaman zaman karşılaştığı gibi halı temizlik hizmetlerini en az çabayı harcayarak otomatik bir şekilde hizmet verme yaklaşımı eğilimindedir. Kullandıkları monokromatik makinelerden geçen halıların üzerinde hala leke olduğunda tekrar temizleme işlemine geçmemektedir. Yani ekstra özen göstermeden standart işlemlerden geçirmektedirler. Söz konusu firmamızda ise, tam olarak ne için ödeme yaptığınızı, temiz halılarınızın ve ayrıca ekstra güler yüzlü hizmetin tadını çıkaracaksınız. Uygun bakım konusunda özelleştirilmiş tavsiyelere sahip olacaksınız. Bunu neden yapıyoruz? Çünkü profesyonelliğimizi korumak istiyoruz, bu yüzden daha çok uğraşıyoruz.

Bahsettiğimiz unsurlar, büyük şirketler gibi ekipman ve makinelere sahip olmadığımız anlamına gelmemektedir. Kaynaklarımızı sadece ülke çapında yaymak yerine İzmir ve çevresinde kullanmaktayız.  Kamyona monte edilen halı yıkama sistemimiz, halı yüzeyinin altında gizli olan en kirli granülü bile alabilen en son seviyeye yükseltilmiştir. Ancak bunun için sözümüze gerek yok, yıllardır sahip olduğumuz çok sayıda memnun müşteri için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Tüm lekeler çıkarılmadığını gördüğümüzde, herkesten daha çok çalışır ve sonuca en temiz şekilde ulaşırız. İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren firmamızın bir başka avantajı da müşterilerimizin en memnun olmadığı, rahatsız duyduğu konuların üzerine giderek halı yıkama hizmetleri konusunda en iyi hizmeti almalarını sağlayarak huzurlu olmalarını sürekli sağlama gayreti içerisinde olmanızı belirtebiliriz. Bulunduğumuz bölgede gerek ailelerin, bireylerin gerekse de kurumların halılarını yıkama hizmetini verirken de içinde bulunduğumuz topluma hizmet verdiğimizden emin olabilirsiniz. Bundan dolayıdır ki bir sonraki sefer halı yıkama hizmeti almak istediğinizde gönül rahatlığıyla bizi tercih edebilir,  profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bölgenizde bulunan en iyi halı yıkama firması olarak bizden en iyi hizmeti almak hakkınızdır, unutmayın.

Düzgün Korunan Ve Temizlenmiş Halıların Faydaları

İzmir Halı Yıkama, halılarınızın yepyeni bir görünüme kavuşmasını sağlayarak, profesyonel halı yıkama hizmetinde uzmanlaşmıştır. Uzun yıllardır tamamen sigorta kapsamında sektörde çalışıyoruz, Hizmetlerimiz içerisinde programlamalarımız da esnektir ve akşamları ve/veya hafta sonları düzenlenebilir. Ürünlerimiz çevreye duyarlı,  çocuklar ve evcil hayvanlar açısından da kullanması çok rahattır. Yaz mevsimlerinde insanlar açık havaya çıkarak kendilerini rahatlatırken, iç mekanlarda bulunan halı gibi eşyaların da bakımını, temizliğini gözden kaçırmamak gerekir. Özellikle sıcak mevsim boyunca evimizin en ihmal edilen kısımlarından biri halıdır. Firmamızın alanında uzman profesyonel ekibi halıların yıl boyunca temizlenmesinin sağlanması için 10 iyi neden sunmaktadırlar.

  • Alacağınız profesyonel halı yıkama hizmeti, halı ömrünü uzatır. Halıların ortalama ömrü, liflerin renklerinin solması ve yaşlanması ile 2-3 yıl arasında olabilmektedir. Yıllar boyunca devam eden lekeler, halı ömrüne kesinlikle zarar verecektir, bu nedenle çoğu daire sahibi halıyı belli bir yılı geçtikten sonra düzenli olarak değiştirmektedir. Düzenli ve uygun temizleme yöntemleri, halı ömrünüzü önemli ölçüde uzatarak, yatırımınızı koruyacaktır.
  • Havanın kalitesini iyileştirir ve korur. Astım ve alerjisi olan kişilerin ev ve ofislerdeki halıları tamamen ortadan kaldırmaları gerektiği konusunda bir yanlış anlaşılma vardır, bu doğru değildir. Halılar aslında alerjik koşulları kötüleştiren ve solunum bölgesinde var olmalarını engelleyen kirleticileri tuzağa düşürür. Yapılan bir araştırma, alerjik semptomları yaratan kirlerin halıdan halıya ve halı olmayan zeminlere taşınması arasında bir ilişki olmadığını göstermektedir.
  • Temiz halıları korumak daha kolaydır. Eğer düzenli bir halı yıkama hizmeti alınırsa, kirlenme halı elyafının içine girdiği zamandan daha iyi kontrol edilebilmektedir. Sonuçta belirli aralıklarla yıkanmayan halıları sadece dışarı çekmek için daha güçlü bir vakuma sahip olmakla kalmaz, bu makinenin halıya verdiği kuvvet nedeniyle meydana getirdiği zorlanma, halı temelini gereksiz yere zayıflatacaktır.
  • Genel olarak düzenli yapılan halı yıkama ile daha az kir söz konusu olacaktır. Lekeleri daha uzun süre bırakmak daha fazla toprak çekecektir, bu sayede hemen çıkarılması zor olan daha derin temizlik ihtiyacını azaltacaktır.
  • Almış olacağınız profesyonel halı yıkama hizmeti ile odanın veya ofisin görünümünü ve ortamını iyileştirmiş olacaksınız. Temiz halılar, bir ev ya da ofisin profesyonelliğini ya da kişiliğini konuşturur.
  • Bakteri öldürür ve onların çoğalmasını engeller. Halılarda nemli kirler küf dahil olmak üzere birçok kirletici için bir üreme alanıdır.
  • Halı liflerinin derinliklerinde bulunan tahtakuruları ve toz akarlarını temizler.
  • Temiz halılar profesyonellik ve iş verimliliğini artırır. Mutlu ve sağlıklı bir işçi, temiz ve kokulu çevrelerle en iyi şekilde çalışır.
  • Halılarınızın her zaman yeni gibi ve güzel görünmesini sağlar.
  • Halı garantisini koruyarak evinizin değerini arttırır, çoğu halı üreticisinin, yanlış temizlik tekniği kullanıldığında halı garantisini sona erdirmek için açıklamaları vardır. Huzur sağlamak için İzmir Halı Yıkama gibi sertifikalı halı temizlik şirketi ile iletişime geçtiğinizden emin olun. Bizimle iletişime geçmek için buraya basarak daha detaylı bilgi alabilir ve hizmetlerimizden yaralanabilirsiniz.

Halı Yıkama hizmetinin sağladığı faydalardan sonra aslında ev ya da ofislerde kullanılan halıların görünümü ve kullanım şeklini korumaları açısından özel ilgi ve özen gösterilmesi gerektiğini anlamaktayız. Halılarınızın tüm yıl boyunca temiz ve sağlıklı görünmesini sağlamak için firmamız tarafından sizlere öneri şeklinde sunabileceğimiz bazı ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

İzmir halı yıkama

İzmir halı yıkama firmamız gibi sertifikalı halı temizlik şirketi ile iletişime geçtiğinizden emin olmanızı tavsiye ederiz.

Halının İhtiyaç Duyduğu Şey Konusunda Bilgili Olun.

Sahip olduğunuz halı türünü bilmek, ona uygun bakımı belirlemede yardımcı olabilir. Naylon tipler en dayanıklı ve temizlemesi en kolay olanıdır, ancak yün tipi iyi olmamakla beraber daha fazla leke tutarlar. Yün halıları doğal su ile yıkanabilme ve leke tutmaz özelliğe sahiptir. Çünkü sentetik olanlardan daha fazla kir çeken daha az statikliğe sahiptir. Dezavantajı, yün halıların daha pahalı olma eğiliminde olmasıdır. Olmaması gereken muamele uygulandığında halı hasar görebilir, bu nedenle hangi tür halıya sahip olduğunuzu ve buna uygun bakımı öğrenerek hareket edebilirsiniz. Halı üreticileri genellikle ürünlerine nasıl özen göstereceklerini açıklar. Göze çarpan bir şey ise, uygun olmayan temizleme yöntemi kullanıldığında garantinin geçersiz olmasıdır.

Zeminin Halıyı Aşındırmasına İzin Vermeyin.

Anlaşılması gereken temel şeylerden biri, kirlenmenin daha sonra sorunlara yol açabileceğidir, bu nedenle her seferinde bir kez vakumlayarak istiflenmelerini önleyiniz. Diğer bir önlem ise, büyük miktarda toz toprağın girmesini önlemek için bir paspas yerleştirebilirsiniz. Evcil hayvanlarınız varsa, onları belirli bir noktada eğiterek idrar yapmamaya çalışmalarını sağlayın. Kazalar meydana gelirse, lekelenme sırasında ilk yardım seçeneklerini uygulayarak işleri düzeltmek için hızlı olun.

Mobilyalarınızı Hareket Ettirin.

Kırma, genellikle ağır nesneler (mobilya gibi) uzun bir süre için ayarlandığında ortaya çıkan bir başka problemdir, bu yüzden halıyı birkaç mm bile olsa, her seferinde taşımak yararlıdır. Halınız için bir ilk yardım çantası, genellikle mutfak tezgahınızda bulunabilen ev eşyalarından oluşur, ancak çok daha mantıklı bir çözüm için, sirke etkisinde daha iyi kokan halı temizleme çözümleri satın almak daha iyi olacaktır. Kabartma tozu, kokuyu çözmek için mükemmel bir bileşendir; Ayrıca, lekeleri gevşeterek lekenin halı liflerine tutunmasını da önlerler. Genellikle çamaşır deterjanı ve bol su ile temizlik gerçekleştirilebilir. Ancak, kırılmaya veya lekenin daha fazla alana yayılmasına neden olabileceği için ovmayı önlemelisiniz.  Tüm bunları kendi başınıza yapma fikrinden rahatsızlık duyuyorsanız, o zaman her şeyden önce, halı liflerinin derinliklerinden kiri çıkarabilecek çok daha ileri ve güçlü ekipmana sahip profesyonel bir halı yıkama şirketini arayın. Her yıl en az bir ila iki profesyonel halı yıkama hizmeti alın. Halılarınızdaki yoğun kullanımın ağırlığı arttıkça, profesyonel halı temizliği için daha sık hizmete ihtiyaç duyacaksınız.

Halı Yıkama Kurutma Süresi Hakkında İzmir Halı Yıkama Firmamıza Kulak Verin

İzmir Halı Yıkama firması

İzmir Halı Yıkama firması olarak halı temizleme sistemimiz de, mümkün olan en fazla nemi elde etmek için tasarlanan çizgi teknolojisinin en üst düzeyini kullanmaktadır.

İnsanların profesyonel halı yıkama konusunda en çok sordukları soru, halılarının kuruması için gereken süredir. Halıları birkaç gün boyunca nemli bırakan ucuz halı yıkama hizmetleri hakkında korku hikâyeleri duymuşlardır. Ancak genellikle bu problem yanlış halı temizleme tekniğinin uygulanmasından kaynaklanmaktadır.  Özellikle buharlı temizlik tercih edildiğinde ve doğru yapıldığında, halı 24 saat içerisinde tamamen kurumaktadır. Halı kurutma süresi, halının durumuna ve tipine göre değişir. Bazı halıların farklı dokuları ve lifleri vardır, bu yüzden daha uzun sürer. Çok kirli ve derin peluş halıların her zaman kuruması daha uzun sürer. Yün halılar sentetik halılardan daha fazla su emer. Öte yandan, sentetik bir malzeme olan naylon neredeyse hiç su emmez, böylece su yüzeyde kalır ve dokunma hissi yaratır. Halıdaki toprak miktarı da kurumaya gereken zamanı belirler. Çok kirli ve toprakla doymuş ise, o zaman toprağı kırmak için daha fazla çaba ve sıvı gerektirir.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer bir konu da odanın nemi ve sıcaklığıdır. Nemli ortamlarda veya soğuk günlerde kuruması çok daha uzun sürebilir. Hava hareketi sınırlıdır, bu nedenle buharlaşma daha yavaştır. Bu, normalden çok daha fazla su içeren ve yavaşlayan ve nem emilimine dirençli havaya bağlıdır. Diğer taraftan, sıcak hava daha hızlı hareket eder ve bir saç kurutma makinesinde olduğu gibi buharlaşmanın daha hızlı olmasına neden olur. Sıcak, kuru hava saçınızı soğuk havaya göre daha hızlı kurutur. Saç konusuna girdiğimiz için, uzun tüylerin kısa saçlardan daha yavaş kurudukça, tüylü bir halının kısa tüylü halıya göre daha fazla kuruma süresi gerektirdiğini de söyleyebiliriz.

Kullanılan yöntem, halıların daha çabuk kuruyacağının belirlenmesinde de büyük rol oynamaktadır. Düşük nem yöntemleri, bazı halı yıkama şirketleri tarafından kullanılmaktadır. Daha az su kullanıldığı için, kuruması daha kısa zaman alacaktır. Ancak, bu yöntem sadece kirli halılarda değil, çok kirli halılarda da iyi çalışır. İdrar, kusmuk ve evcil hayvan kazalarına karşı etkili değildir. Uygun olmayan ekipman, halıların kuruması için gereken süreyi de etkileyebilir. Derin temizlik monte edilen halı yıkama makineleri, normal temizleme makinelerinden çok daha pahalıdır, ancak nemi gidermek için çok daha verimlidir. İzmir Halı Yıkama olarak halı temizleme sistemimiz, mümkün olan en fazla nemi elde etmek için tasarlanan çizgi teknolojisinin en üst düzeyini kullanır. Temizlik çubuklarımız, ne kadar suyun geçtiğini bize bildiren görsel bir göstergeye sahiptir, bu yüzden kalan suyun tümünü çıkardığımızı belirleyebiliriz. Kurutma işlemini hızlandırmak ve bekleme süresini azaltmak için hava taşıyıcıları veya üfleyicileri de talep edebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

1 Comments

Leave A Reply